Drewniany klęcznik z siedziskiem – dla kogo?

Drewniany klęcznik z siedziskiem (http://www.meritohurt.pl/kleczniki.html) o specjalnie wyprofilowanym kącie nachylenia zapewnia odpowiednie pozycjonowanie miednicy. Podczas korzystania z klęcznika z siedziskiem, położenie miednicy bardziej przypomina położenie podczas stania niż siedzenia. To właśnie dzięki takiemu ułożeniu odcinek lędźwiowy kręgosłupa zachowuje odpowiedni kształt i co najważniejsze nie jest on narażony na nadmierne obciążenie. Nawet podczas dłuższej modlitwy nie powinno odczuwać się dyskomfortu.

Składany klęcznik
W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem wśród wiernych cieszą się przede wszystkim składane klęczniki, które doskonale sprawdzą się między innymi na rekolekcyjne wyjazdy. Godne uwagi są przede wszystkim te modele, które mają specjalną podkładkę na kolana, wykonaną ze specjalnej pianki. Podkładka bardzo skutecznie zapewnia izolację ciepła od twardego lub wilgotnego podłoża.

Dla kogo są klęczniki?
Klęczniki to doskonała propozycja dla tych osób, które podczas modlitwy chcą mieć jak najlepszy kontakt z Bogiem. Jest to wspaniałe rozwiązanie głównie dla osób starszych, które mają mniejsze lub większe problemy zdrowotne przez co nie mogą modlić się w tradycyjny sposób. Klęczniki doskonale sprawdzą się także w kaplicach, które bardzo często odwiedzane są na przykład w szpitalach przez osoby chore. Składane klęczniki tak naprawdę niewielkim nakładem siły można zabrać w dowolne miejsce w którym najczęściej się modlimy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dewocjonalia i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *